Niepełnosprawni   Słabosłyszący
Strona główna  ›  Komunikaty

Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego Nr 1/2023 z 9 marca 2023 r.Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny przypomina o obowiązku kontroli serializacji wydawanych pacjentom produktów leczniczych w aptekach ogólnodostępnych aptekach szpitalnych, działach farmacji szpitalnej, punktach aptecznych. Tylko produkt leczniczy pozytywnie zweryfikowany w systemie PLMVS, może być wydany pacjentowi.

Alerty w systemie PLMVS mogą być generowane podczas weryfikacji, wydania oraz przywrócenia danego leku. Każdy alert ma przypisane indywidualne ALERT ID. Alert należy zgłosić do Fundacji KOWAL za pomocą Platformy Komunikacyjnej, a opakowanie produktu leczniczego Użytkownik systemu odkłada do czasu otrzymania informacji zwrotnej od PLMVS.

Uprzejmie przypominam, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, opublikowany został „Przewodnik zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków dla produktów podlegających serializacji i wprowadzonych do obrotu po 9 lutego 2019 r.”, w którym opisano jak należy postępować w przypadku pojawiających się alertów (www.gov.pl/gif > aktualności > wiadomości).

Niezbędne informacje na temat Systemu PLMVS zawarte są w „Kompendium wiedzy na temat PLMVS” dostępnym na stronie www.nmvo.pl.


Autor: Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny Monika Urbaniak 
Opublikował(a): Adam Zimny (09-03-2023, 11:56) 
Zmodyfikował(a): brak 
Odsłon strony: 21731 
Wersja do druku 
 
PowrótZamieścił: Adam Zimny